Цикл уроків за темою
«Із скарбниці усної народної творчості»
(4 клас)
Літературне
читання
Тема: Міфи
Стародавньої Греції
Мета:
продовжити роботу над темою «Міфи», познайомити учнів з героями
міфу «Як
відважний Персей врятував красуню Андромеду» та героями
інших Давньогрецьких міфів;
освітня: вчити учнів
розрізняти тексти за
їх стилістичними ознаками; розвивальна: розвивати вміння влучно
добирати прикметники для
характеристики героїв твору;
розвивати навички утворення
слів за
допомогою префікса й суфікса, навички
відмінювання
словосполучень; розвивати культурологічну, інформаційну,
комунікативну компетентність, культуру мовлення;
виховна: виховувати живий інтерес до вивчаємого матеріалу.
Тип уроку: позакласне читання та українська мова (інтегрований урок)
Обладнання: малюнки та ілюстрації до матеріалів
уроку, аудіозапис «Сіртакі»
роздрукований для кожного учня міф «Як відважний Персей врятував
красуню
Андромеду», художня та науково-популярна література.
Хід уроку:
І. Організація
класу до роботи. Вступне слово вчителя.
-
Любі
друзі! Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. Для нього я спробувала
створити у класі відповідний інтер′єр. А все через те, що у нас сьогодні дуже
цікава тема «Міфи Давньої Греції». Мені дуже хочеться, щоб все, що ви побачите
навколо і почуєте на цьому уроці, допомогло б вам наблизитися до тих часів,
викликало б живий інтерес до вивчаємої теми.
-
Отже, до роботи!
ІІ.
Повідомлення теми й мети уроку.
-
Ми
вже з вами на уроці читання знайомились з героями міфів Давньої Греції.
Пригадайте їх імена.
(Дедал
та Ікар)
-
Добре. А сьогодні ви матиме змогу познайомитися з ще кількома героями
міфів Давньої Греції. Сподіваюсь, що вам настільки буде цікаво, що ви із
задоволенням виконаєте кілька вправ, які я підібрала до сьогоднішнього уроку.
ІІІ. Робота за
темою.
-
Коли
я була за віком такою, як ви, то моїм улюбленим мультфільмом був мультфільм про
юнака Персея, що врятував дівчину від морського чудовиська. Зараз у вас буде
можливість познайомитися із міфом, за мотивом якого і був створений той
мультфільм – міфом «Як відважний Персей врятував красуню Андромеду».
-
Але
спочатку давайте повпражняємося в читанні власних назв, що зустрінуться у вас в
тексті.
1. Читання
власних назв з дошки.
Єфіопія Андромеда
Кефей Посейдон
Кассіопея Персей
2. Читання
міфу.
3. Первинна
перевірка сприйняття
- Як звали
батьків Андромеди?
( батько
– Кефей, мати – Кассіопея )
- Чим образила Кассіопея доньок морського царя?
( Вона вважала себе і доньку найвродливішими
за інших жінок )
- Як Посейдон помстився Кассіопеї та її доньці?
(Наслав на царство Кефея потвору, подібну до
великої риби.
Для того, щоб врятувати своє царство, Кефей і
Кассіопея змушені були віддати свою доньку цьому чудовиську.)
-
Як звали юнака, який врятував жінок?
(Персей)
4. Добір
прикметників для опису Медузи Горгони.
-
Діти, серед добрих і яскравих героїв цього міфу є й така героїня,яку не
побажав би зустріти кожен з вас. Так , це Медуза Горгона. Якими би словами ви описали цю героїню?
Враховуйте не тільки
її внутрішні якості, а й зовнішні.
І звичайно це мають бути
прикметники.
(зла, агресивна, безжальна, потворна,
красива)
5. Показ ілюстрацій .
-
З вами можна погодитись в усьому. Я для вас зробила невеличку презентацію робіт, в
яких ви зможете побачити, як зображували і зображають зараз Медузу Горгону.
6. Добір прикметників для характеристики
Персея.
- А якими
влучними прикметниками, на вашу думку, можна
описати Персея?
(відважний,
сміливий, героїчний, мужній, безстрашний, хоробрий)
7 . Знайомство зі світовими шедеврами митців.
- Познайомитися з героями Давньогрецьких міфів
можна не тільки в книжках, а й
в скульптурах, картинах
А ще вам буде цікаво знати, що у міфах часто
розповідається про перетворення на зірки та сузір’я. Назви майже всіх сузір’їв
так чи інакше пов’язуються з давньогрецькими міфами. І зараз на зоряному небі
можна побачити і сузір′я Персея, і сузір’я Андромеди, і сузір′я її батьків — Кефея і Кассіопеї.
-
А тепер прийшов час трошки відпочити.
8.Фізкультхвилинка.
(Під музику «Сіртакі» роблять під
керівництвом вчителя прості рухи танцю)
9. «Це
цікаво знати!»
- А зараз я пропоную вам взнати ще
два імені міфологічних героїв.
10. Робота в зошитах:
а) каліграфічна хвилинка
- Діти, запишіть,
будь ласка, каліграфічно наступний фразеологізм
11. Повторення
вивченого.
- Як
називається текст, у якому використано багато прикметників?
( художній текст )
- А яку роль
відіграють прикметники у текстах?
( Вони роблять його виразнішим,
яскравішим )
12. Перевірка сприйняття.
- Чи достатньо було
вжито прикметників у повідомленнях дівчат?
(
Не дуже багато )
- Чи можна назвати це
повідомлення художнім? Чому?
( Його не можна назвати художнім, тому що тут
чітко зазначені конкретні факти про цю
країну і зовсім немає опису її краси)
ІУ. Узагальнення матеріалу.
1.
– Скажіть, чим же відрізняється художній текст від науково-
популярного?
(У
художніх текстах за
допомогою прикметників більш
яскраво описуються події,
головні герої; вони
насичені образними порівняннями. А в науково-популярних текстах подається певна інформація, проте подана
вона в доступній формі)
2. Відмінювання
словосполучень (на вибір)
- Мені дуже подобається як ви працюєте на уроці. Я вам
пропоную
останнє завдання на
відмінювання словосполучень, які сьогодні
ви чули. Виберіть те,
що вам більше подобається і провідміняйте
його у зошиті
У. Підсумок уроку
Ось і закінчується наш урок. Мені хотілося б
почути що найбільше
сподобалося вам на
уроці? Який вид роботи припав вам до душі?
УІ. Домашнє завдання ст.25- 26
Домашнє завдання у вас буде творчим. Підготуйте, будь ласка, стислий переказ (можливо з ілюстраціями) якогось іншого міфу Стародавньої Греції.
Урок 2. Міфи Давньої Греції
Мета: освітня - розширити знання учнів про міф як один із жанрів усної
народної творчості. Допомогти учням глибше відчути змістові та жанрові
особливості міфа. Вчити стисло переказувати і визначати головну думку в
прочитаному творі.
розвивальна - стимулювати бажання поповнювати
свій життєвий досвід, пізнання навколишнього світу, людських цінностей.
виховна - виховувати
інтерес до історії, через використання групової, парної форми роботи формувати
почуття відповідальності за результат команди.
Обладнання. Виставка книг.,презенація
Хід
уроку
І. Організаційний момент.
-
Що таке НДІ? Чим
там займаються люди?
-
Пропоную
організувати на базі нашого класу маленький НДІ міфології, а вам спробувати
себе в ролі співробітників. Наш колектив пропонує попрацювати сьогодні над
науковою темою «Відображення реальних історичних подій в міфах Давньої Греції».
Для розв’язання цієї задачі нам потрібно попрацювати в
дослідницьких групах.
1.Вправа «Очікування»
-
Я очікую від нашої
роботи наступне:
а) активної роботи кожного
учня-співробітника.
б) пояснення і доказів своїх суджень.
в) поважного відношення до думки учнів.
-
Які ваші очікування?
-
Поглибити свої знання
про міфи.
-
Познайомитися з
новими міфами Стародавньої Греції.
-
Дізнатися про
історичні події, описані в міфах.
-
Вчитися бути
цікавим доповідачем.
ІІ.
Повідомлення теми та мети уроку
1. Парна робота
– Попрацюйте в парах і
пригадайте літературознавчі терміни. З’єднайте термін і визначення.
Казка - ■ твір-переказ про події, факти, людей,
оповитий казковістю, фантастикою.
Легенда - ■ стародавня оповідь про виникнення світу богів,
фантастичних істот, людей, чудеса.
Міф – ■ народний або літературний (авторський)
твір
про вигадані, часто фантастичні події
2. « Дискусія» (вчитель – учень)
-
Що таке міф?
( Розповідь про богів, духів, героїв,
надприродні сили, які брали участь у створенні світу, називають міфом. У дуже давні часи, коли людині
були незрозумілими природні явища, стихії, вона, відчуваючи своє безсилля перед
ними, намагалася пояснити їх. (слайд 1)
«Мозковий штурм»
-
Чим відрізняються
міфи від казок?
( Міфи
відрізняються від казок тим, що казки завжди сприймалися як плід людської
фантазії, а міфи вважалися ймовірними (нібито так насправді було).
Міфом ми тепер називаємо щось нереальне, вигадане, таке, чого не було в
історичній дійсності. Наше слово «міф» походить від давньогрецького слова
«мютхос». У давніх греків чи еллінів, як вони самі себе називали, це слово
означало: «слово, промова, розмова, порада, намір, прислів'я, чутка, відомість,
оповідання, переказ, байка, зміст оповідання». Отже, воно мало більше значень,
ніж сучасне «міф». Коли ми хочемо сказати, що насправді, в підтвердженій
документами історії, чогось не було, то вживаємо прикметник «міфічний».
Наприклад, славнозвісний Геракл (або Геркулес, як його називали римляни) — це
міфічна особа, герой багатьох давньогрецьких міфів. Є ще слово «міфологія» (теж
грецького походження); ним ми називаємо як сукупність міфів того чи іншого
народу, так і галузь знання, науку, що вивчає міфи.(слайд 2)
Майже в кожного народу від прадавніх
часів зберігаються перекази, де дійсне, історичне переплітається з недійсним,
вигаданим, де діють не лише люди, а й казкові істоти, витвори народної
фантазії: безсмертні боги, напівбоги, фантастичні тварини; трапляються дива. За
давніх часів люди сприймали міфи як правдиві розповіді про те, що було колись.
Але минали віки, міфи поступово перетворювалися на бабусині казки, і вже тільки
малі діти вірили у їхню правдивість, їх починали тлумачити не в прямому, а в
переносному розумінні.
- Давайте з’ясуємо, які ж були міфи у давніх греків? (слайд 3)
Якщо
розподілити всі міфи за їх змістом, то насамперед можна визначити такі різновиди
міфів:
1. Пояснювальні, що пояснюють
виникнення якогось явища природи чи людського суспільства.
2. Оповідальні, що в них викладаються якісь вигадані історії
про сиву давнину.
3. Міфи про виникнення світу чи про те, як його створили
«надприродні» істоти – боги.
4. Міфи, в яких діють герої – напівбоги, прапращури історичних
людей.
Є в грецькій міфології цікава
особливість. У ній немає міфів про загибель світу. А виникнення чи створення
світу давні греки пояснювали по-різному.
ІІІ. Актуалізація читацького досвіду
1. Робота з виставкою книжок
-
Чи відповідають
темі уроку представлені на виставці книги?
-
Назвіть «зайві»
книги. Поясніть свій вибір.
-
Як ви добирали
необхідні твори?
-
Чи користувалися ви
каталогом?
-
Чи допомогла вам
анотація під час вибору книжки?
2. Ознайомлення з анотаціями кількох
книжок з виставки.(слайд 4)
ІV. Активізація читацького мислення
-
Давайте
пригадаємо богів та богинь Древньої Греції. (слайд5)
-
По
запропонованим зображенням назвіть імена богинь та богів. Згадайте або
відшукайте у словниках міфологічних імен, заступниками чого вони є.
Афродита –
богиня любові та краси.
Артеміда –
богиня мисливства та природи.
Афіна Паллада
– богиня мудрості, наук.
Гермес - бог торгівлі й ремісництва, опікун
подорожніх.
Гефест – бог вогню
та ковальства.
Деметра – богиня родючості,
хліборобства.
Діоніс – бог виноградарства.
Зевс – верховний бог, цар богів та
людей.
Ніка – богиня перемоги у війні.
Феміда – богиня справедливості та
правосуддя.
Один із найпопулярніших міфічних
героїв – Геракл. Він – син Зевса і цариці Алкени. Щоб стати безсмертним, Геракл
мав здійснити 12 подвигів.
v. Фізхвилинка
2. Бесіда за змістом прочитаного міфу про народження Геракла.(слайд 6)
- Як звали батьків Геракла?
(Амфітріон і Алкмена)
- З якого вони роду і де
володарювали? (з роду Персея, в Тірінфі)
- Чим займався батько Геракла?
(Мисливством)
- Знайдіть і прочитайте, що сповістив
Зевс олімпійцям.
- Що означає ім’я Геракл? (Уславлений
Герою. Гера – богиня шлюбу, родинного життя)
- Розкажіть, будь ласка,уривок міфу, в якому розповідається про помсту Гери.
3. Гра «Впізнайте за описом»:
Недужий, кволий, нікчемний - Еврісфей.
Велетень, має могутнє здоров’я,
божественну снагу - Геракл.
-
Що
сказав сліпий віщун про Геракла?
-
В
чому виявилася ознака фантастичності в цьому міфі?
VІ. Розширення читацького кругозору
учнів.
1. Читання та обговорення міфів
- Цікаво. Але перша газета з’явилась
в Англії в 17 столітті. Але давайте спробуємо уявити, що і на Олімпі була своя
газета, наприклад, «Олімпійська правда» або «Вечірній Олімп». Вам необхідно
зробити репортаж про один з подвигів Геракла.
- Представники від кожної команди
підійдіть, будь ласка, до мене і оберіть завдання.
1 команда:
складає репортаж про те, як геракл ловив керінейську лань.
Завдання: (слайд
7)
·
Прочитайте міф мовчки
·
Підготуйте
репортаж-розповідь про полювання Геракла на лань.(Переказуйте стисло) (слайд 8)
·
Знайдіть і прочитайте опис лані
·
Знайдіть і прочитайте опис Артеміди
·
Чию примху виконував Геракл? (Еврісфея)
2 команда: складає
репортаж про те, як Геракл за один день очистив Авгієві стайні.
Завдання: (слайд
9)
·
Прочитайте
міф мовчки
·
Що
наказав Еврісфей? Хто йому в цьому допоміг?
·
Підготуйте
репортаж-розповідь про те, як Геракл за один день очистив Авгієві стайні. (Переказуйте
стисло)
·
Що
мав дістати за роботу Геракл?
·
Чи
дотримав свого слова цар Авгій?
3 команда:
складає репортаж про мандри геракла за золотими яблуками Гесперід. (слайд 10)
Завдання:
·
Прочитайте
міф мовчки
·
Знайдіть
і прочитайте як охоронялась яблуня.
·
Підготуйте
репортаж-розповідь про те, як Геракл шукав сад. (Переказуйте стисло) (слайд 11)
·
Знайдіть
іпідготуйтесь прочитати в особах розмову Геракла з Атлантом.
2. Обговорення в командах відповідей
на питання.
(Як?, Де?,Коли?,Чому?,)
3. Відповіді груп на запитання. Обмін
враженнями.
- Які з описаних подвигів вразили
найбільше?
4. Вправи на розвиток техніки читання
Гра «Розвідники». Перегляньте кожен свій міф і порахуйте, скільки разів у міфі
зустрічається ім’я Геракла.
5. Парна робота
-
Складіть
план міфу.
6. Поясніть значення крилатих
висловів (слайд 12)
Ахилесова п’ята -
слабке місце.
Яблуко розбрату -
причина сварок, споров.
Ящик пандори - все
те, що служить при необачності джерелом горя, біди.
Сізіфов труд - безцільна,
нескінченна робота.
Вік Астреї -
щаслива полоса життя.
Пальма першості -
вихід на перше місце, пріоритет.
Авгієві стайні -
безпорядок.
VІІ. Підсумок уроку.
Рефлексія:
-
Сьогодні я довідався…
-
Було цікаво…
-
Я зрозуміла, що …
vІІІ. Домашнє
завдання: ст. 25-28(диференційоване)
Урок
3
Мета:
освітня - збагатити
та розширити знання учнів про прислів'я та приказки як один із жанрів усної
народної творчості;вчити визначати тему прислів'їв; удосконалювати навички
свідомого виразного читання;
розвивальна - розвивати мовлення, образне мислення, творчу
уяву учнів;
виховна - виховувати любов до художнього слова.
Тип
уроку: поглиблення знань
Обладнання: виставка літератури, малюнки, картки, портрет
В.Даля.
Артикуляційна вправа «Чашечка»
Чашку
чарівну я можу зробити,
Старанно в нього краї загинаю.
З глини її не потрібно ліпити.
Соком наповню її чи водою —
Вгору широкий язик підіймаю,
Чашка чарівна завжди зі мною.
(Рот, широко відкрити. Широкий язик
підняти вгору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати
язик у такому положенні протягом 10-15 секунд.)
1.Гра
«Хто краще?» Конкурс на краще читання
народних усмішок.
Іv.ПОВІДОМЛЕННЯ
ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
—
Пройдіть
лабіринтом, прочитайте народну мудрість.
—
Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з перлинами
усної народної творчості — прислів’ями та приказками.
—
Прислів’я та
приказки були й залишаються енциклопедією народного життя. Ми не знайдемо такої
ділянки побуту, взаємин між людьми і природним довкіллям, які б не знайшли
відображення у народній мудрості. Видатний педагог К. Д. Ушинський писав, що в
прислів’ях «як у дзеркалі відтворені всі сторони життя народу: домашня,
родинна, рільнича, лісова, громадська, його потреби, звички, його погляди на
природу, на значення всіх явищ життя».
Прислів’я — це животрепетний вияв рідного
слова, що вилетіло безпосередньо з його живого, глибокого джерела вічно юної
душі народу, яка вічно розвивається. Прислів’я і приказки, самі дихаючи життям,
пробуджують до життя й розвитку рідного слова.
2. Читання статті «Прислів'я та приказки» учнями («Мозкова атака»)
- Що таке прислів’я? Чого вони навчають? Від
чого застерігають?
- Чим
приказка відрізняється від прислів’я?
Читання і пояснення змісту прислів'їв
учнями. Якою темою об’єднані прислів’я
кожної групи?
1 група: любов і
злагода у сім’ї;
2 група: дружба
і справедливість;
3 група: працелюбність.
—
Пригадайте випадок
із життя, що стосується одного з прислів’їв. .
v.Фізкультхвилинка
Учні
«ланцюжком» читають прислів’я народів світу, пояснюють їх значення.
б) Розповідь учителя про В. Даля.
—
Даль Володимир Іванович (літературний
псевдонім Козак Луганський) народився у селищі Луганський завод Катеринославської
губернії (тепер — місто
Луганськ)
у сім’ї Івана Даля — лікаря, лінгвіста, богослова. Мати — Марія Христофорівна —
була віртуозною піаністкою, знала багато іноземних мов. Отримавши хорошу
домашню освіту, Даль у 1814—1819 роках навчався у Морському кадетському корпусі
міста Петербурга, потім служив у Миколаєві, у Кронштадті. У 1826—1829 роках
вивчав медицину в Дерптському університеті. У 1828-1829 роках брав участь у
російсько-турецькій війні, мав нагороди.
6.Самостійне
мовчазне читання учнями статті про В. І. Даля у підручнику
—
Скільки років жив
В. Даль в Україні?
—
Як він підписував
свої праці?
—
Який запис є на
обкладинці його книжки?
•
Якщо ти посварився
з другом і сумуєш за ним, не знаючи, як помиритися, яке прислів’я ти пригадаєш?
(Не варто з другом сваритися, бо
доведеться миритися.)
•
Ти поїхав у гості
і сумуєш за рідними, за домівкою.
(В гостях добре, а дома краще.)
•
Під час змагань
ваша команда програла, бо капітан не зумів вас згуртувати. (Без
доброго командира військо — отара.)
•
Друг не захотів
виконати роботу, яку доручили тобі.
(Дружба дружбою, а служба службою.)
•
Тобі важко
розв’язати задачу з математики. (Без муки
нема науки.)
Рефлексія:
—
Що нового
дізналися на сьогоднішньому уроці?
—
Які перлини
народної творчості ми опрацювали?
—
Що було цікавого
на уроці? Що — повчального?
ст.19-20
(вивчити 2-3 на вибір)
Знайти
у збірках прислів’я про ставлення людей до знань, природи та інших людей.
Урок 4
Тема: Загадки
Мета:
освітня - поглибити знання учнів про загадки як один із видів
усної народної творчості;
розвивальна: розвивати мислення, творчу уяву, вміння виділяти істотне; виховна:виховувати любов до народної
творчості.
Тип уроку:
поглиблення знань.
Обладнання: картки,
схеми, сюжетні малюнки.
Уже дзвінок сигнал нам дав:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Роботу швидше починаймо.
Створення емоційного настрою.
Робота над
скоромовкою (Артикуляційні
вправи) (слайд 3)
Якось повз колючий тато,на спині
він ніс багато:
Лист,
ожину, два грибочки для маленького
синочка.
«Їж, мій любий хлоп’ячок!» — вмовляє сина
їжачок.
1. Вправа «Очікування»
Конкурс на кращого скоромовщика.(слайд
3)
ІІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ
ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогоднішній урок ми
присвячуємо ще одному жанру усної народної творчості — (?) загадці. (слайд
1-2)
Вправа
«Передбачення»
(зачитування загадки)
«Не дерево, а з листочками, не сорочка, а сшита»
Загадки мають багато
спільного з прислів’ями та приказками завдяки стислості й чіткості викладення,
вживанню слів у переносному значенні (метафоричності),
передачі вікового досвіду й спостережень народу над природою і побутом.
У найдавніших загадках слов’янських
народів відбито одухотворення природи і неживих предметів, які уявлялися у
вигляді людей і тварин (наприклад, загадки про небо, місяць та зорі). Але й у пізніші часи уособлення залишилося одним із
улюблених народом прийомів творення загадок.
Загадки складалися на
різноманітні теми — при природу, рослинний і тваринний світ, про людину, її
побут, світ мистецтва й науки, знаряддя праці і т. ін. (слайд 6)
Загадки як особливий вид
народної творчості відбивають історію матеріальної культури народу, матеріальні
умови, природне і соціальне оточення, а також розвиток людських знань і
духовних інтересів.
Особливо полюбляють загадки
діти, бо можуть у цікавій формі потренувати свої розум та кмітливість, логічне
мислення, спостережливість.
Загадки бувають різних видів
— від звичайних до загадок-порад, загадок- задач, загадок-жартів і вікторин.
Умінню відгадувати загадки у
давні часи надавалося дуже великого значення — воно було мірилом мудрості й
розуму. Від цього вміння часто залежала не тільки подальша доля людини, а й
саме життя. Про це йдеться у багатьох народних казках, обрядових піснях,
наприклад:
Ой біжить, біжить мала
дівчина, а за нєю русалочка:
— Ти послухай мене, красна
панночко, загадаю тобі три загадочки, як угадаєш — до батька пущу, не угадаєш —
до себе візьму.
Дівчинонько моя, Галю,
щось я тобі загадаю,
Як вгадаєш — моя будеш, не
вгадаєш — чужа будеш.
—
Що розвивають загадки?
—
Пригадайте, у яких народних казках ідеться про
випробування героїв через відгадування загадок. («Мудра
дівчина»)
2. Встанови пам'ять
- Назви загадки, які задавала
дівчинка панові?
3. Відгадування загадок (слайд 7)
- Що росте без кореня? (Камінь)
- Що біжить без повода? (Вода)
- Один баранець пасе тисячу овець. (Місяць)
- Чорна корова весь світ поборола. (Ніч)
- На долину, на поділ ліг великий сивий віл.
-
Стоїть пані, чепуриться, бо вдягла сорочок триста. (Капуста)
- Що без леза та без зуба розтина міцного дуба? (Блискавка)
- Руковом махнув — дерева нагнув. (Вітер)
- Мене просять і чекають, я як покажусь —
утікають. (Дощ)
- Під землею птиця кубло звила і яєць нанесла. (Картопля)
- Без ніг, без рук, без язика, а кричить. (Луна)
- Коли швець дарма шиє? (Коли забуде вузлика зав’язати.)
- Яких каменів немає в морі? (Сухих)
- Без крила летить, без кореня росте. (Місяць)
4. Робота в
групі. (скласти загадку і намалювати її образно)
(слайд 8)
—
Чи цікавим був урок?
—
Що вам найбільше сподобалося?
—
З яким настроєм завершуєте урок?
—
Чи
здійснились ваші очікування?( слайд 9)
Дібрати цікаві загадки, щоб
загадати їх однокласникам.
Вивчити напам’ять 2-3загадки.
Ст. 20-23
Немає коментарів:
Дописати коментар